| king5151 a întrebat:

Detin 3 motani si unul dintre ei nu mai are chef de joaca, adica sta numai intr-un loc dupa ce au ramas fara mama, are vreo legatura? Sau ce ar putea fi altceva

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are legatura. Pisicile nu sunt constiente de parinti, frati, surori si stapani.
Motanii nu prea se mai joaca dupa ce devin adulti, adica dupa 1-2 ani. Sunt mai preocupati de imperechere si acapararea teritoriului decat de joaca si igiena. De aia e bine sa-i castrezi, altfel nu prea sunt domestici.
Daca e vorba de pui, ar putea trece printr-o stare mai proasta, ar putea avea un disconfort. Am avut 3 pui de pisica, dintre care unul a fost de mic gras si retras, nu se juca mai deloc. Fratii lui au plecat sa exploreze lumea, pe el l-am mutat in casa, si ma rugam de el sa iasa pe afara. Era lenes si parea ca a avut traume laughing
In timp si-a revenit, a inceput sa umble dupa pisici si sa faca pipi pe toate colturile. Nu era la moda castratul pe atunci.

| king5151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa il las acolo sa stea singur sau sa il iau fortat sa stea toti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru king5151):

Cat este de mare, si unde sta?
Daca e cald acolo unde sta, lasa-l in pace.

| cristi202 a răspuns (pentru king5151):

Lasă-l acolo. Știe el de ce sta retras. Dar ocupa-te nițel de el, ia-l in brațe și mingiie-l. Va însemna mult pentru el.

| king5151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Unde dorm ei de obicei, are vreo 7 luni

Răspuns utilizator avertizat