| romeo78 a întrebat:

Doresc sa stiu, daca cineva are ca animal de companie pasari care de obicei sunt tinute la curte: gaini, rate, gaste? Daca da, as dori sa stiu daca sunt multumiti de alegerea facute, daca o regreta si daca ar recomanda si altora un astfel de animal de companie? De asemenea, daca sunt greu de intretinut si copii se inteleg usor si bine cu ele?

Răspuns Câştigător
| Lunaris14 a răspuns:

Parintii mei mior cumparat o rata cadou de ziua mea cand aveam 10 ani la bloc am tinuto dar dupa 2 zile a sfarsit in cuptorul meu deci nu-s multumit de alegerea facduta big grin vb serios big grinhappywinking

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Hmm,eu ti-as recomanda altceva:
Perusi,zebre australiene, canari.
Sau un acvariu cu pesti, cai de mare, broscute.
Sau porcusori de guineea, iepurasi.

Succes si O zi placuta! happy

| tpb a răspuns:

Salut!
Daca ai curte merita sa tii pasari in curte, de toate felurile ...gaini, rate, gaste, prepelite...Merita ca nu e mult de munca sa le ingrijesti, amenajezi putin spatiu, le pui in fiecare zi de mancare si cureti dupa ele,(ce sa si faci). Beneficiezi si de carne de la ele si bineinteles si de oua.Nu vad ce ar putea fi rau, chiar cred ca e bine sa ai pasari la curte, si de faza cu copii nu au ce sa le faca pentru ca sunt pasari si sunt blande!

Succes in ce iti propui!

| Ramona4you a răspuns:

Eu zic ca pasarile pentru curte ii mai bine sa stea in curte. In schimb poti sa-ti iei o pisica happy Crede-ma am 5 pisici acasa si toate sunt foarte simpatice. Daca nu stiai pisica are rolul de a-ti absorbi toate energiile negative si tot stresul. Crede-ma ca este foarte relaxant sa mangai o pisica si s-o vezi cum toarce in bratele tale dupa ce vii de la serviciu si in plus plus nu stiu daca poti invata o rata/gaina/gasca sa-si faca nevoile in litiera dar o pisica poate fi invatata chiar daca la inceput mai face prin casa cate ceva dar daca es perseverent si ii arati ca acolo trebuie sa-si faca nevoile vei reusi. Oricum, eu sunt multumita de pisicile mele si dupa opinia mea cred ca este un animal bun de companie la fel si catelul happy Alegera este a ta!
Bafta! happy