| nauca a întrebat:

Dragi melomani, ati putea numi cate un artist/o trupa care sa considerati ca a fost cel mai influent/cea mai influenta pentru un deceniu anume? (din 1900 pana in zilele noastre)

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

ABBA, Beatles, Commoderes+Lionel Ritchie, DEMIS ROUSSOS, EAGLES, ELLA FITZGERALD, ELVIS, ENGELBERT HUMPERDINCK, GARTH BROOKS, FRANK SINATRA, The Hooterrs, JHONNY CASH, Kool and the Gang, Modern Talking, NAT KING COLE, PAT BOONE, PINK FLOYD, PUSSYCAT, SISTERS Sledge, QUEENN, TAMMY WYNETTE, TOM JONES, U2, si multi, multi altii...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Elvis Presley - anii 1950-60
Pink Floyd - in anii 1970 - (pana in prezent)
Queen & Freddy Mercury - anii 1980
s. a. m. d... multi altii

mlm
| mlm a răspuns:

ELVIS PRESLEY-regele rock'n roll-ului.

| kinkyk a răspuns:

Pe Michael Jackson nu-l baga nimeni in seama? nu conteaza prezentul. La fel si Bob Marley.

| kh1ss a răspuns:

Queen, metalica, bob marley...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Julio iglesias, modern talking,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elvis all the way

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii(sf secolului trecut-cea mai mare influenta), nirvana, led zeppelin, kid rock, m. j., cypress hill, wu tang clan, pete tong si frankie wilde, infected mushrooms+alte 999 (poate chiar mai multe) nume

| andreiolariu a răspuns:

The Beatles... cea mai buna formatie rock a anilor 1960-70.