| MJ4everkingofpop a întrebat:

Dupa cati ani nu mai poti da femelele de iepuri la monta?( ma refer la rasa marele Belgian).

Răspuns Câştigător
| PeanutButterHellishTime a răspuns:

Am 94 de iepuri din rasa Uriasul Belgian, respectiv Uriasul Gri German, si pot sa spun ca trebuie sa aiba minim 8 luni, dar sa aiba greutatea adecvata, iar varsta maxima la care ar trebui imperechiata o femela ar fi 3-4 ani.
Daca mai ai ceva intrebari, nu ezita sa le pui.
O seara placuta!

| MJ4everkingofpop explică (pentru PeanutButterHellishTime):

Care ar fi maximul de iepuri pe care ii pot fata?( a mea a fatat cel mult 12)

| PeanutButterHellishTime a răspuns (pentru MJ4everkingofpop):

Nu prea stiu care e limita, dar eu am avut maxim 16, dar sincer, puii au fost foarte mici si foarte slabuti, iar la varsta e o luna aveau marimea unor iepuri de 2 saptamani.

3 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

2 jum sau 3.Stiu din propria experienta, am pierdut 3 femele de M.B din cauza imperecherii dupa 3 ani.