| music1is2life a întrebat:

E bine sa tin 2 porcurosi de guineea in aceeasi cusca (is femele amandoua)

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Da - de ce nu

| pushtius1 a răspuns:

Nu este nici o problema atat timp cat sunt ambele femele uite aici ceva info despre ei http://animaledecompanie.info/......-tine.html iar daca vrei sa fii sigur ca sunt femele ambele studiaza si http://animaledecompanie.info/......ineea.html

| ColaCola a răspuns:

Da,este chiar indicat sa fie doi/doua insa nu trebuie sa fie doi de sex diferit, atata timp cat le asiguri un spatiu adecvat si mancare destula + fan + apa in permanenta.

| music1is2life explică (pentru ColaCola):

Dc sa nu fie de sex diferit? XD

| ColaCola a răspuns (pentru music1is2life):

Daca sunt de sexe diferite vor face puisori non-stop, iar femela nu are voie sa faca pui fiind mai tanara de 6 luni sau mai batrana de un an deoarece risca sa nu se dilate la nastere si sa moara si ea si puisorii.

| aurelian_4480 a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic daca stau amandoua
daca era si un mascul faceau ravagii

| Florin38 a răspuns:

DA! Am si eu tot 2femele si nu se cearta.Nu e bine sa ti doi masculi. Funda?happy