| Anonymus9734678 a întrebat:

Am primit 2 femele de porcusori de guineea. Ele au 4 luni si se cearta.Am citit pe un site ca intr-e 3-5 luni sunt in pubertate si se cam cearta. Eu am facut asa: am facut o casuta mica in care sa se bage una si s-a si bagat. Apoi cealalta a vrut si ea sa se bage si i-am facut si ei o casuta. Ea s-a bagat in casuta dar dupa a venit cealalta si s-a bagat in casuta ei. Ea a inceput sa planga dar dupa un timp s-a cam linistit. Si cateodata se mai baga amandoua acolo si dorm ele pana se inerveaza si incep sa se certe. Si asa am hotarat sa le fac o casuta mai mare in care sa incape amandoua. Si tot sa cearta. Asa ca acum am hotarat sa le pun pe una intr-o cusca, si pe cealalta in alta cusca. Si acum una tot incearca sa intre la ea in cusca si sufera ca nu poate fii cu ea.
Ce zice-ti e normal sa se certe?
P.S: casutele pe care le-am facut erau puse in cele doua custi imbinate, si custile sunt destul de mari.

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

E normal sa se certe, si daca sunt de acelasi sex reactioneaza asa.incearca sa devina seful, daca e foarte grav atunci trebuie sa le separi

| Anonymus9734678 explică (pentru Morenna10):

Dar o sa continue sau o sa se mai calmeze?

| Morenna10 a răspuns (pentru Anonymus9734678):

Nu sunt toti la fel, o amica de a mea are 2 femele si se bateau zdravan la inceput dar acum nu se mai bat deloc, probabil nu erau obisnuite, depinde, eu am mascul si femela care se bateau tot asa dar i-am separat ca ea a ramas gestanta si tot plangeau unul dupa altul dar le-a trecut.