| PitikBhaa a întrebat:

E greu sa cresti un cal la o curte? As vrea tare mult sa calaresc si sa am uun cal, sa fie proetenul meu cel mai bun( pe langa catelul si pisica mea)

3 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Daca stai la tara poate ai tu un vecin care te invata dar in cele mai frecvente cazuri nu se intampla.Asa ca mai bine te duci la o herghelie ca acolo ai si instructor si tot ce iti trebuie.dar daca iti cumperi un manz si ai grija de el de cand e mic ai sa vezi ca o sa te asculte.si daca mai face vreo dazbatie cum ar fi sa zburde in grajd nu-l bate.ai sa vezi rezultatul cand va fi mai mare.
sper ca te-am ajutat.
funda?

| mgtow a răspuns:

Doar daca esti la tara si ai dita mai curtea sa ii dai mancare, apa de la fantana si spatiu sa se simta bine.

Răspuns utilizator avertizat