| king5151 a întrebat:

Salut, am 3 motani si de ceva timp se plimba o pisica prin curte, pe langa ei mai mult, de ce? Nu e mama lor. Imi este mila de ea, dar nu prea as vrea ca ei sa stea pe langa ea

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu ea.

| Sophieka a răspuns:

Poate simte o atractie fata de ei sau vrea sa stea printre feline... De ce esti asa de deranjat?

| king5151 explică (pentru Sophieka):

Pai stau in zona de campie eu, pisica e mai mare ca varsta decat ei, poate se tin dupa ea si ii calca vreo masina, sau ii omoara vreun caine, etc etc, orice e posibil aici

| Sophieka a răspuns (pentru king5151):

Inevitabilul se poate intampla cu sau fara pisica respectiva.

| helpforyou a răspuns:

Este posibil ca pisica din curte să fie atrasă de mirosul si prezenta motanilor tai.
Pisicile au un instinct puternic de a marca teritoriul lor cu mirosul lor și pot fi atrase de mirosul altor pisici în zonă. Este posibil ca aceasta pisica sa fie in cautare de companie sau doreste sa marcheze teritoriul ca fiind al sau.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De ce să nu strea pe lăngă? doamne ferește -so însămănțează?
Lasă-i să se simtă și ei bine!

| IceRope a răspuns:

Lasă pisicile în pace. Nici noi nu vrem să stăm pe lângă oameni ca tine, dar totuși îți tolerăm prezența.

| king5151 explică (pentru IceRope):

Ce ai ba cumetre, ai 50 de ani, lasa internet-ul, baga-te dq la somn laughing)

| IceRope a răspuns (pentru king5151):

Nu pot să dorm, trebuie' să râd de retarzi. Mai postează ceva, cap de cauciuc.

| Arakiss a răspuns:

Du-te și castrează-i și nu mai stă pisica pe acolo.
Eventual poate te încântă procedura.