| valentinalina a întrebat:

Buna:*
as vrea sa invat sa calaresc este greu? si cam cat kosta scola de echitatie? funditzzza:*:**

4 răspunsuri:
| dandelion a răspuns:

Waw...iată în sfîrsit am găsit si eu pe cineva care îsi doreste asta. Îți spun că este magic să călăresti! Cînd esti acolo sus si faci trapul e ca si cum vezi lumea cu alți ochi. Îmi place mult să călăresc, să înseuez calul, să-i aduc cîteva delicii (precum bomboanele caramele/strict interzis ciocolata si bomboanele cu dulceață în interior- le pot face rău/, mere sau vara coji de harbuz) sau să-l curăț cu peria. Să zic sincer nu stiu cît costă orele de echitație în România, însă merită! Multe si multe succese îți doresc si sper foarte mult că vei fi mulțumită si vei ajunge să iubesti caii ca pe niste frățiori mai mici!

| deutza00 a răspuns:

Nu este greu, cu timpul te inveti
preturi:
este cam 50-100 ron pe ora

| zzralucazz a răspuns:

Nu asa de greu daca doresti cu adevarat si nu stiu cati bani

| pinkangel21 a răspuns:

Pai depinde si la ce scoala de echitatie vrei sa mergi eu fac in Timisoara de o luna si mai intai trebuie sa inveti despre echilibru o sa trebuiasca sa stai in picioare in timp ce calul se misca primele 2 zile o sa ti se para mai grele, dar o sa te obisnuiesi apoi inveti trap saltat si trap normal.Eu fac de 2 ori pe saptama 2 ore si pretul care l-am platit a fost de 3 milioanen pe luna.Eu fac cu vestitul campion al Romaniei calarie cu Laurentiu Covaci. Daca vrei mai multe detalii poti sa inri pe pagina lui http://laurentiucovaci.ro/.Succes!:)