| OldDeath a întrebat:

Este adevarat ca rottweilerul devine foarte agresiv dupa varsta de 8-9 ani?

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals astea sunt doar zvonuri inventate de oamenii frustrati ca nu au bani sa isi cumpere o anumita rasa si daca ei nu pot sa aiba sa nu aiba nici altii.
Rottweilerul este un caine chiar echilibrat, fata de alte rase cum ar fi husky.
Si sa fim seriosi pana la urma de cate ori te-a muscat un rottweiler si de cate ori te-a muscat un caine care nu iti ajungea la genunchi?
Ce legatura are varsta cu temperamentul?
E ca si cum as spune ca tu la 30 de ani o sa incepi sa fi agresivpe ce baza? Nici nu te cunosc.
Sper ca ai inteles.

| OldDeath explică (pentru anonim_4396):

Frate stiu ca rottweilerul este un soldat. Odata ce ai facut dresajul temeinic iti face toate comenzile fara probleme. Numai ca am auzit spunandu-se ca i s-ar intampla ceva la creier (cum ca ar creste) si asta l-ar face agresiv...

| DenissaRoxana a răspuns:

Nu este adevarat. Cainele cum il cresti, asa il ai.
Daca nu stii sa il dresezi..si la varsta de 2 ani poate sa fie agresiv cu tine.

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Da

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Pai,dupa 8 9 ani nici nu prea ai ce sa ii mai ceri...mai tine maxim 4 ani, deci nu e cine stie ce agresivitate...

| SkatePunkk a răspuns:

Se spune ca da, deoarece are un fel de os care ii creste astfel deranjandul la creier, asta il face agresiv. Cel putin asta am auzit eu nu stiu cat % este adevarat happy