| anonim_4396 a întrebat:

Cam pe la ce varsta cainele devine mai agresiv cu alti caini?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cam tot atunci când ajunge la maturitate sexuală, dacă e mascul. Circa 9 luni - un an, în funcție de rasă și de alți factori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

75-80 ani

| EkToR a răspuns:

Pai agresivitatea incepe cam pe la 6 luni (daca ai pitbull se poate sa inceapa mai devreme nu te speria, trebuie doar sa ii arati ca tu esti seful adica recent am luat un pitbull in varsa de 5 luni si e destul de agresiv azi cand l-am scos pe afara sarise sa se bata cu maidanez dar l-am potolit repede, daca ai cane corso incepe de la 7-8 luni ai grija cu cane-ul e in stare sa rupa caini in douo exemplu al meu...

| EkToR a răspuns:

Specific eu am 3 caini bulldog englez luat recent / cane corso si un pitbull se inteleg destul de bine ar trebui sa nu iti iei un caine dominant daca nu sti cum sa ii arati cine e seful ca in timp nu o sa te mai asculte.

| andyandrei20 a răspuns:

De la jumate de an. max un an, depinde ce caine, daca ai pitbull ala e agresiv de mic laughing

| GabrielEZ a răspuns (pentru andyandrei20):

Nu esti informat binewinking Au un comportament foarte ok pe langa alti caini.

| Ionut_Marian_1996 a răspuns:

Depinde de rasa ca daca este pitbul de la 2 ani si ceva omoara alti caini