| Little Kid a întrebat:

Este ceva in neregula daca perusul meu mananca multe verdeturi(spanac, salata)? ma gandesc sa nu faca diareecrying deci... ast raspuns:d:X:X

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Pune-i nisip langa verdeata...nisipul il ajuta la digestie si nu da in diaree.sau praf contra diareei pentru pasarele, se gasesc la farmacia veterinara sau PET SHOP...

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este bine sa manance salata sau si mai bine frunze de papadie, dar sa nu fie ude, ca de la asta face, mai degraba, diaree... si morcovi. Stiu ca si noi i-am dat perusului nostru asa ceva... Si mai era un amestec de ou fiert cu... morcov ras...
Stai ca ma uit pe net sa vad daca iti gasesc vreo reteta
http://www.animalutze.com/articole/ingrijire-perusi-alina.php
http://www.zooland.ro/Perusii-3955.html
Apropo de perusi - desi se spune ca nu pot vorbi ca alti papagali - pot sa imite foarte bine cantecul altor pasari (daca ciripesc in copacii de langa casa) sau chiar a telefonului mobil... daca are tril, nu melodie.

| mioara a răspuns:

Il doare burtica nu are nimic

| rosuv a răspuns:

Perusului ii este permis sa manance verdeturi, insa totul trebuie sa fie intr-o cantitate moderata, excesul nu este benefic niciodata (nici pentru oameni.)

| gabrielutzu a răspuns:

Nu-i nici o probleme, de obicei caini adora verdeata si urasc carnea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar daca el mananca verdeturi este de bine pentru la si pentru organismul lui dar nu trebuie si ii dai o cantitate foarte mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa nu mai manance multe verdeturi!thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic