| anonim_4396 a întrebat:

Daca perusul are diaree cum pot sa-l tratez?

Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Si eu am avut problema asta acum cateva zile cu papagalul meu. Am fost la veterinar care mi-a zis sa-i dau o pastila Imodium (este medicament pentru oameni), deoarece pastilele de oameni isi fac mult mai bine efectul decat cele pentru animale. I-am dat si dupa o ora n-am mai avut probleme cu el.
Incearca si tuwinking

| Ricaricky a răspuns (pentru passenger):

Si cum i-ai dat pastila ai farmitzato si ai bagat-o pe ciocul lui? i-ai dat o pastila intreaga? la tine tot facea gainatul moale si era murdar la fund? la mine el chiar are lipit gainatul de fundulet si dupa ce se usuca pai se curata singurel cu ciocul

| passenger a răspuns (pentru Ricaricky):

Da,si la mine era la fel si facea "treaba mare" foarte des. Eu am faramitat pastila cu batatorul de snitele si i-a bagat-o in cioc dupa are i-am tinut ciocul inchis vreo 2 minute ca sa n-o scuipe. I-o poti dizolva si in apa, dar cred ca e cel mai bine daca i-o faramitezi. Sa-mi zici cum a fost.

| Ricaricky a răspuns (pentru passenger):

Bine mersi mult dar am si sunat si la veterinar din apropiere si mi-a zis sa ma duc sa le iau o solutie si trebuie sa eu dau 7 zile cred ca o sa incerc intii ce spune veterinarul dupa daca nu merge incerc si metoda ta mersi mult oriukum iti dau funda tonguehappy

| Ricaricky a răspuns (pentru passenger):

Salut uite tziam zis ca am fost si eu la veterinar si mi-a dat o solutie sai du in apa si i-a facut mai rau a slabit foarte tare si labutele parca sunt mai vinete si el nu prea mai are puteri si face tot mai des moale si sta murdar la fundulet la tine chiar a mers o intreaga pastila? si ce altceva iai mai dat ca nu vreau sal pierd pe perusul meu scump dar el se ofileste in fata mea sad

| passenger a răspuns (pentru Ricaricky):

Ti-am trimis mesaj privat!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un veterinar.Aici cam greu sa gasesti un raspuns calificat.Vezi celalalt raspuns.

| axeldavid a răspuns:

Dai vreo 5 diazepane si trece

| Ricaricky a răspuns (pentru axeldavid):

Ele sunt picaturi? se pun in apa care bea? eu am 2 perusi si daca le pun in apa pai celuilalt perus ii va fi ceva?

| axeldavid a răspuns (pentru Ricaricky):

Mai bine mergi la veterinar si cere sfatul sau.

| razvyy412 a răspuns:

Nu stiu

| geox a răspuns:

Du-l la veterinar