| qwertyu76 a întrebat:

de cateva zile perusul meu doar mananca si doarme mai tot timpul inainte era mai vioi zbura prin casa, acum desi este poarta deschisa doar femela mai iese afara.Credeti ca este ceva in neregula cu el?
Fundita happy

5 răspunsuri:
| Elenuca3567 a răspuns:

Trecerea de la un sezon la altul poate fi grea si pentru pasari... poate nu e nimic grav si are nevoie doar de liniste si ceva mancarica mai gustoasa. Suplimenteaza-i hrana de la petshop cu mere, salata, trifoi..nu toate odata si ai grija ca tot ce ii dai sa fie curatat si pe cat se poate de proaspat. happy

| Lavvvo a răspuns:

Salut! Si eu am perusi! Incearca sa-i dai vitamine, sau preapara un ceai de musetel si pune-l in recipientul de unde bea apa. Posibil o fi din cauza vremii si ai mei sunt cam somnorosi astazi.

| qwertyu76 explică (pentru Lavvvo):

Ok multumesc happy

| Lavvvo a răspuns (pentru qwertyu76):

Trimite-mi un mesaj in fiecare zi cu starea puiutului tau timp de 3-4 zile, te rog.

| qwertyu76 explică (pentru Lavvvo):

Ok iti pot trimite daca vrei, maine o sa ma duc sa ii cumpar niste vitamine