| LeEu a întrebat:

Este greu de intretinut un Hamster?

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Am hamsteri fetită și băiat nu mi se pare exagerat de greu, sunt nișt ''animale'' foarte adorabile puppy dog eyes, îți sugerez să îți achiziționezi unul, sunt mnunați. Mult succes în găsirea unui prieten așa micuts love struck, pup! :*

10 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Chiar deloc.

| Laura1092 a răspuns:

Nu

| Flaviius87 a răspuns:

Daca iti place mult, nu este deloc greu... Trebuie sa il tii curatel, sa ii schimbi rumegusul (sau in ce il tii) pentru ca face destul de des pipi desi nu bea apa deloc! big grin
Succes!

| Azµre a răspuns (pentru Flaviius87):

Îl poți învăța la litieră, se găsesc în magazine, pet shop-uri al meu l-am învățat așa la litieră și acolo face. E foarte simplu vezi un de face el pișu de obicei face într-un singur loc, se oprește puțin rumeguș dinacela pișălit se pune în litieră când se schimbă rumgușul și el se va duce acolo. După 2-3 repetări, o să se învețe să facă numai acolo prin urmare e mia ușor de curățat.
Iar despre căcăței, nu miros și sunt tari se pot culege daca ține neaapărat.

| Azµre a răspuns:

Nu îi faci și tu curat de 2 ori pe săptămână dacă ți-e lene odată e de ajuns. Să îi schimbi zilnic apa și să îi dai mâncare atâta tot.

| TheLaw a răspuns:

Oh, un hamsterutz' mic!
Ce dulce: http://critteristic.com/wp-content/uploads/2009/02/tiny-hamster-500.jpg

Trebuie sa ii faci curat de 2 ori pe saptamana si daca vrei sa fie sanatos tun, iti recomand o rotita de hamster si vitamine. Sa nu uiti de apica multa :) Sa ai grija de el :>!

Răspuns utilizator avertizat
| LaryDani a răspuns:

Buna, nu este greu deloc.ii trebuie un acvariu neparat caci lemnul sau plasticul il roade, mananca aproape orice si nu face multa mizerie.este cam galagios noaptea si ziua doarme mult.happy

| cucubogza a răspuns:

Iti recomand un Chinchilla...desi sunt ceva mai scumpi nu miros si sunt mai usor de intretinut...

| knnq a răspuns:

Este ff uosor si eu acasa 5(mama, tata, si 3 pui) nu sunt sensibili se pot frani la fel ca iepurasi ex de hrana:mere(taiat in jumatate), morcovi, paine, ....etc(il poti hrani cu fructe si legume) Funda?