Întrebare recomandată | Ssspup a întrebat:

Este greu sa îngrijești un hamster?

Răspuns Câştigător
| AntoniaRules a răspuns:

Buna!

Nu.Are nevoie doar de un acvariu sau cusca, talas, mancare, apa si eventual jucarii. happy
Daca vrei sa iti iei, te sfatuiesc sa iti cumperi un hamster sirian.Hamsterul pitic traieste 1-2 ani.Hamsterul sirian traieste 3-4 ani.
Hamsterul sirian poate fi invatat trucuri si e foarte istet.Cel pitic e cam prostut de fel si ii este mai bine cu un partener de viata.winking
Cel sirian e teritorial si se va bate cu alti hamsteti, asa ca este o regula:
Fiecare in cusca lui! happy

Totusi, eu zic sa iti iei un papagal perus.Sunt inteligenti, pot fi invatati trucuri si pot invata sa vorbeasca. happy
Eu am patru perusi(doi adulti si doi pui). Perusul traieste 7-8 ani.Asa ca daca vrei un prieten indelungat ia-ti un perus.De hamster te vei atasa prea repede si vei suferii cand va muri.Perusi chiar sunt foarte isteti si frumosi.winking

Dar totusi, e alegerea ta!

Bafta multa si tine cont de perusi! Poate te vei razgandi si vei vrea unul!

Ps. Daca iti iei, ia-ti baiat pentru ca numai el poate invata sa vorbeasca.E mai istet decat o femela!

Bafta din nou! happy

4 răspunsuri:
| Andreea0007 a răspuns:

Îți trebuie vreo 5 facultăți plus 2 doctorate și de asemenea talent nativ

| Izy10eye a răspuns:

Nu.Bineînțeles că și hamsterul, ca orice animal are nevoie de îngrijire dar nu așa multă ca un câine sau o pisică.

| Robert_Robert_1998 a răspuns:

Nu dar trebuie sa fi atent la el sa il hranesti sa i schimbi rumegusul, apa in rest e ok dar seara pe mine ma bate la cap (se roteste pe roata )

| exxon1 a răspuns:

Trebuie sa ii faci curatenie mai des pentru ca talasul acela din cusca lui eventual va incepe sa miroasa