| CristinaQ a întrebat:

Este normal ca pisica mea sa aiba spasme musculare puternice atunci cand se sperie sau cade? De ex noi aveam pentru ea acel stalp pentru ascutirea gherutelor si impreuna cu el are niste scaune, sus, aprozimativ pe la nivelul tavanului unde poate sta. Pisica dormea pe un scaun si din pacate aceasta s-a intins si a cazut. Imediat dupa a inceput sa se incordeze din tot, sa sara in sus, sa se indoaie si sa aiba spasme impreuna cu un exces de saliva pe care il elimina peste tot. Am vorbit cu ea, in timpul asta o mangaiam si era greu sa o prind din acele miscari bruste. A reusit sa treaca peste si acum e socata si se plimba peste tot cu blana foarte umflata. Voi ce ziceti? Dau funda celui mai argumentat raspuns. Multumesc!

3 răspunsuri:
| kepler22b a răspuns:

Probabil a cazut pe o parte a abdomenului, zona ficatului stomacului, cine stie. Dar totusi stai linista, daca in zilele urmatoare se simte bine. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, daca nu, fuguta la veterinar.

| CristinaQ explică (pentru kepler22b):

Face asa de ceva timp, foarte rau. Cred ca doar atunci cand cade in somn si se sperie, nu stiu sigur inca. Ea se comporta normal dupa, si acum e ok. Sper sa fie doar o sperietura si sa nu fie nimic grav.

| CristinaQ explică:

Mangaiam*