| StefiChan8D a întrebat:

Este o pasăre care o aud in fiecare noapte dupa ora 21 cam asa. Sunt sigura ca e pasăre deoarece e prea tare sunetul si nu poate fi o insecta. Stau la bloc si sunetul ei e ca o pisică care miauna sau ca un strigăt. Pot auzi cum se aude mai tare sau mai încet strigătul cand zboară. Imi da fiori cand o aud, doar ca mor de nerăbdare sa aflu ce e.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cucuveaua scoate sunetele ca de pisica.

| StefiChan8D explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, am gasit si pe youtube cucuvele cantand si asta era sunetul.

4 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Probabil auzi bufnite sau cucuvele, sunt pasari de noapte... unele se gasesc si in orase. Numai bine!

| Bobby711 a răspuns:

si eu tot la bloc stau si aud acelasi lucru seara cand se intuneca de obicei primavara si vara dupa dispare si vine anul urmator Cred ca e un liliac sau ceva nu are de ce sa iti fie frica il aud de 3-4 ani si inca traiesc tongue

| Fl0r1n666 a răspuns:

Bufnita laughing)