| Bellatris a întrebat:

Este ok ca un bichon maltez in varsta de 3 luni si 2 saptamani sa aiba 4, 1 kg?

Răspuns Câştigător
| AliceIDK a răspuns:

Depindeee... Dupa cultura mea generala ar trebui sa aiba un pic mai mult, adica 4, 6, 4, 7 sau chiar 5 kg, daca se poate! Ai grija cu el sa nu se faca nici grasut!winking

| Bellatris explică (pentru AliceIDK):

Serios? Mie mi se pare ca este cam grasuta, in comparatie cu alti caini de aceesi rasa care ii mai vad pe strada. thinking

| AliceIDK a răspuns (pentru Bellatris):

Daca vrei, scoate-o la plimbare, ca se i se antreneze pisioarele. Asta ii va face o silueta mai frum

| Bellatris explică (pentru AliceIDK):

Momentan este in perioada de vaccinare si nu are voie afara.

| AliceIDK a răspuns (pentru Bellatris):

Scuze !

8 răspunsuri:
| pink13 a răspuns:

Bichonul meu maltese care e baiat, are patru luni si acum are trei kilogramehappymie acum mi se pare ca e grasuthappydoctorul veterinar mi-a spus ca este foarte bine, pentru varsta luihappynoroc cu bichonicahappy

| Bellatris explică (pentru pink13):

Deci am sa o iau la alergat laughing Multumesc, noroc si tie.

| AliceIDK a răspuns:

Multumesc pentru fundita !

| rob3ytzza a răspuns:

Da este destul de bine Odata ce a deschis ochi si nu da semne de probleme de respiratie si este bine dezvoltat Greutatea este optima
Eu iti recomand sa te duci sa ii faci un control amanuntit
Sper ce te-am fost de ajutor