| TequilaAdam a întrebat:

Este ok daca ii schimb apa pestelui meu Betta o data la 3 zile?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da nu e nici o problema.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Incearca sa o schimbi si vezi ce se intampla.
Da cum crezi ca va fi pestele acela cand il tot muti din acvariu intr-un borcan sau in ce il pui pana speli acvariul? O sa isi loveasca toti solzii si o sa moara.
Nu e bine sa schimbi apa foarte des la peste doar cand s-a murdarit si miroase urat.
Mai ales ca este un pestisor...cata mizerie ar putea sa faca?
Eu le-o schimb odata la cateva saptamani ca nu e prea bine pentru ei.

| ammy12 a răspuns:

Da este foarte ok pentru ca daca le-o schimbi foarte des risti sa ii pierzi sau sa nu mai aibe pofta de mancare. Cel putin eu le schimbam apa alor mei la 4-5 zile si am vorbit cu veterinarul si a spus ca nu este nicio problema

| TequilaAdam explică:

Ok va multumesc.:*

| ReeBii a răspuns:

Da, pestii pot sa stea destul de mult timp in apa neschimbata deoarece in ocean nu le schimba nimeni apa! Eu pestilor mei le schimbam apa la fiecare sfarsit de saptamana! Daca o lasi mai mult este posibil ca pestele sa se imbolnaveasca si ea va mirosi foarte urat! Funda? puppy dog eyes