| Alexandru250201 a întrebat:

Este riscanta sa cresti un pitbull/Amstaff?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce sa fie riscant? Am o cunostinta care are Amstaff si e un caine absolut adorabil

| Alexandru250201 explică (pentru Adry05):

Pai sunt considerati caini agresivi

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: http://bit.ly/2KlqSXF

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu-i riscant; important este sa il educi sa fie prietenos cu toata lumea

| Bernardus a răspuns:

Cainii pitbull si amstaff fac exact ce sunt crescuti sa faca si au un fizic foarte puternic, de aia sunt si dresati pentru lupte de caini de catre anumiti dementi. Totusi, daca iei un pui de pitbull/amstaff si il cresti sa fie prietenos, o sa fie prietenos

| Necunoscutu92 a răspuns:

Daca e pui si se obișnuiește cu oameni e ok dar daca il ei matur e un pic mai riscant

| Rorry a răspuns:

Daca stii cum sa il cresti/educi, nu

| vladr1999 a răspuns:

Conteaza si cum se comportau parintii, daca erau agresivi sau nu si de cum o sa il educi tu daca il iei de mic il poti educa cum vrei dar daca iei deja unu mai marisor nu stii cum o fost crescut.