| Șttefania a întrebat:

Esxista o rasa de caine care sa nu aiba asa de multa blana?
as vrea sa ii iau un catelus dar Mama este alergia la puf, praf, blana etc.

Răspuns Câştigător
| KristenStewart a răspuns:

Tekel? Este foartee dragut si nu are multa blana.

6 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Oamenii nu fac alergie la blana animalului dar multi nu stiu asta, alergie faci la saliva care ramane in blana, la matreata lui, la substanta secretata pentru a-i mentine blana frumoasa asa ca... e mai dificil decat pare big grin pentru asta nu ai nevoie de un catel cu blana scurta dupa cum cred multi, e gresita conceptia, ai nevoie de un catel cu blana in continua crestere:caniche, bichon, shih-tzu, yorkshire. Acestea sunt rase hipoalergenice, nu cele cu par scurt laughing)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce zici: http://www.animalutul.ro/caine/rase-caini/caini-fara-par/1149/?
Pa, pa.

| just for me a răspuns:

Iat-i un chihuahua din ala minimatural ca parul scurt ca nu ii pica mult, si ii iei si o hainutza si il perii zilnik

| noktambul a răspuns:

Daca mama ta este alergica la par, puf, blana, nu conteaza cat de scurta este blana. Exista, insa, caini fara blana recomandati celor cu astfel de alergii. Vezi : animalutul.ro/caini/rase-caini/caini-fara-par

| funditze a răspuns:

Chihuahua...sunt draguti si fara blana

| Fluxmetan a răspuns:

Va rog intrati in pe : http://www.prajituria.ro/#/casuta-zanelor - si dati cu cursorul mousului pana in dreapta de tot unde va va aparea o vitrina cu niste cartii argintii! V-am incercuit cu rosu unde sunt cartile! http://img813.imageshack.us/img813/906/vitrinacuminiuni.png Dupa ce ati ales o carte cautati numele : Maria Anca va rog intrati in fiecare carte si dati voturi la fiecare reteta de prajituri! NU UITATI VOTATI Maria Anca [SCZ DE MASS TRIMITE SI TU MAI DEPARTE DACA ESTI DE TREABA]