| Lenaaaaaaaaa a întrebat:

Bună TpU! Aș vrea sa imi cumpar un catelus dar nu știu ce rasa aș vrea va rog imi dati niște idei? numai ca sa nu aiba nasul rosu și sa nu fie scund și sa aiba blana zburlita! DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| RaduRadu690 a răspuns:

Labrador retriever este un caine de familie și este foarte iubitor și loial. Iubește copii și apa. Funda?winking

2 răspunsuri:
| RaduRadu690 a răspuns:

Golden retriever. Este un caine de familie cu o blama excelenta iubește copii și apa, eu am avut unul este foarte loial și iubitor.

| RaduRadu690 a răspuns:

Golden retriever este frate cu labrador-ul.
Este un caine frumos cu o blana "flocoasa"winking este cuminte ascultator și loial.
Acest caine iubește copii și apa. Nu este un caine deloc periculos și necesita 1-2 plimbării pe zi.
Durata de viață este de la 6-12 ani.
Eu unul ți.as recomanda un golden retriever.