| xiusa2003 a întrebat:

Ce rasa de caine mici cunosti! La cel mai frumos catelus funda!

6 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Bichon, pechinez, shih-tzu, bulldog englez/francez, spitz, king charles spaniel, papilon, pomeranian, pudel, pug, ***, yorkshire terrier. Dar eu iti recomand sa iti cumperi un cocker, este de talie mica spre medie. Este frumos ca si aspect, dar si ca comportament.

| SlenderWomen a răspuns:

Beagle, tekel, bichon havanese, bichon frise, bibon havanese, maltese, yorkshire terrier, basset hound, pincher pitic, american staffroshide terrier, coker spaniel american, copoi de Ardeal, groendael, kerry blue, pomeranian, spitz, king charles spaniel, shih-tzu, mops, pug, lundehund, mudi, pumi, sussex spaniel si gata... cateva rase le-am luat din jocul Cainevirtual

| DeshiBebe a răspuns:

Pechinez sau bichonbig grin
Sunt niste animale mici si dragute!
Pa-pa!

| mada225 a răspuns:

Bichon

| Akita41 a răspuns:

Pai cel mai frumos caine din lume (si nu doar dupa parerea mea) este Boo. E un catelus mic si simpatic din rasa spitz pomeranian. Asa ca daca vrei un pomeranian poti sa.l tunzi ca pe Boo
Uite linkul de la pagina de fb ca sa vezi cateva poze :

https://m.facebook.com/Boo

| LittleKoalaBear a răspuns:

Bichon, yorkie, chihuhahua, beagle, pechinez, canish, shiba, mops, pug, bulldog, basset...