| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o fobie de caini si omul din capatul strazii mele avea un ciobanesc german care m-a fugarit odata pana la mine acasa mai in deal si m-am speriat de-atunci. Dupa un time nu mai iesea cainele dar era legat, dupa mai mult timp am observat ca au scapat de caine si m-am bucurat, dar degeaba.Acum au un maidanez.Problema este ca acei oameni handicapati
(scuzati de expresie) nu au poarta sau gard, au doar stalpii si toti cainii ies de acolo.Am vazut o doamna care s-a oprit caci cainele era indreptat spre ea si daca facea miscari bruste ar fi atacat-o.Doresc sa stiu daca pot chema hingerii sa il ia ca doar e liber si poate sari la oricine, stiu asta pentru ca il vad cand vin cu tata cu masina de undeva liber in fata casei (cusca si lantul lor sunt in spatele case dar nici acolo nu il leaga nebunii) deci spuneti-mi daca hingherii pot face ceva.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la primarie si fa reclamatie, ei trebuie sa se ocupe de soarta cîinilor maidanezi sau fara stapîn. Mergi mîine nu amîna.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În situația asta, nu știu cine suferă de handicap. big grin

| K0sti a răspuns:

Mircica, la varsta ta sa ai fobii din astea...
Infrunta cainele si scapi de fobie!

| untu a răspuns:

Mergi mai intai sa vorbesti frumos cu amabilitate cu proprietarul cainilor si sa-l rogi sa lege cainii in custi pana se fac gardul lui! Daca scapa vreunul dintre ei si ma ataca si ma musca,sa stiti ca trebuie sa platiti despagubiri pentru internarea in spital(injectii anti rabice, alte tratamente), Daca va asculta, e bine! Daca nu, puteti chema hingherii sa-si ia cainii pentru a nu mai putea pune in pericol si la ceilalti oamenii care trec pe acolo!

| GunDealer a răspuns:

In primul rand nu am varsta pe care am publicat-o logic, si in al doilea rand am aflat de la oamenii de la casa aia ca cainele nu e al lor si ca doar sta acolo iar ei cand il vad il alunga, deci pot chema hingherii sa-l IA pentru totdeauna, pa pa caine sper sa nu te mai vad si sa stai inchis!

| GunDealer a răspuns:

Mda... acum as avea nevoie de un nr de site unde gasesc nr telefon pentru hinghri ca sa ia odata cainele.