| Jojo1769 a întrebat:

Salutare grup! Ma adresez iubitorilor de animale! Am luat recent un ciobănesc german rasa pura de la niște adăposturi pentru ca îmi era mila de el și de trecutul lui. L-am adus acasă, este foarte energic, DAR MA DISPERA! Mai am un cățel de talie mica și a sărit la el și l-a făcut praștie, acum stau cu el pe la doctorii veterani. Este foarte obraznic, rupe tot, l-am pus într-o cușcă cu gard de lemn și a rupt lemnul, l-am legat cu un lanț cât sa ma pot înțelege cu el și a rupt și lanțul. Câinele are 1 an, mai pot face ceva cu el? Iubesc foarte mult câinii, însă el este sub orice critica, sunt nevoit sa aleg între el sau cățelul de talie mica și animalele de prin curte. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu daca se mai poate la 1 an al lui dar du-l la un centru pentru dresaj.

| mihai69 a răspuns:

Caută un specialist în dresaj (cum e Cezar, cel de la tv). Doar acela se poate pronunța.