| nanuca a întrebat:

Eu imi doresc de cand eram mica un caine... imi puteti spune cum sa-mi conving parintii sa imi ia un catel? Dau Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Mimmi25 a răspuns:

Aratale ca poti sa fi responsabila, de exemplu sa duci gunoiu in locul lor, sa faci curatenie.....Aratale ca poti avea grija de un animal, daca are o prietena dea ta un caine, poti sa il plimbi tu, ca sa le arati parintilor tai ca esti responsabila.Depinde si de parinti tai, incearca sa ai intrebi daca cand erau mici vroiau un animal, si daca zic da, spune-le ca si tu vrei, poate asa iti vor lua un caine. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| cosminaelena99 a răspuns:

Pai,fa ceva gen...convingei ca asta te a face mai responsabila, si le arati ce usor sunt de dresat si ca sunt curati etc., si in ultimul rand depinde cum sunt parintii tai, adica eu daca as fi facut prea multe presiuni si i-as fi rugat in truna nu mi-ar fi luat dar colega mea de banca a facut invers si i-au luat un catel si o pisica happy sper ca te-am ajutat

| PiTbuLuL a răspuns:

Le promiti note bune, ca tu vei strange dupa el, o vei ajuta prin casa la curatenie si de astea, tot o stresezi dupa sa iti ia unul si gatabig grin.

| syv12345 a răspuns:

Depinde ce caine, daca e de rasa trebuie intretinut corespunzator.Nu lua un catel pentru al tine necajit.

| MJ4everkingofpop a răspuns:

Incepe mai usor prima data pentru a le arata ca esti responsabila.
Pentru inceput roaga-i sa iti cumpere doi presti mici.
Pestii nu traiesc foarte mult.Asigurate ca le schimbi apa odata la 3-4 zile si ca le dai mancare.Joacate cu ei pentru a vedea parintii tai ca iti pasa.
Dupa ce v-or muri ii poti ruga sa iti cumpere un caine micut ( de exemplu bichon) care sunt potriviti pentru apartament.
ATENTIE! Sa nu faci greseala de a-ti cumpara in loc de pesti broasca testoasa pentru ca ele traiesc vreo 50 de ani si v-a trebui sa ii schimbi apa aproape in fiecare zi, si nu vei avea timp pentru caine.

| cosminutz98 a răspuns:

Ca parintii tai sa ti i-a u caine stai toata ziua la calculator uitandute la caini de vanzare si mai bine daca ai un catel de plus joacate cu el si parintii tai vor observa cat de inebunita esti dupa caini si iti va cumpara unul