| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa adopt un caine, dar nu stiu caum sa-mi conving familia....Adica, am mai avut un ciobanesc german, dar eram mica si fugeam de el rolling on the floor. Acum nu mai imi e frica de caini, si imi doresc mult unul happy
Am si perusi, pentru care m-am rugat mult de mama sa ma lase sa ii tin, si am convins-o...Imi puteti da sugestii cum sa o conving plz? Multumesc anticipat! happy

6 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Spune-i ca un caine poate fi un prieten foarte bun.Cel putin eu m-am convins de treaba asta.Pe mine m-a facut de fiecare data sa zambesc cand o vedeam in fata ( pe catelusa mea)...iti poti lua un chiuaua pentru ca e micut si poti avea avea grija de el mai usor. Spunele parintilor ca vei avea grija de el/ea si sa te lase sa le demonstrezi asta, si daca nu o sa faci, poti sa dai catelul altui iubitor.

| Decebalul a răspuns:

Pai spune-i ca vei fi foarte responsabila de caine.

| Annya206 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa afli mai intai motivul pentru care nu vor sa te lase sa-ti iei un alt caine si apoi sa incerci sa-i convingi in functie de acest aspect. Spune-le ca vei avea grija de el si bineinteles tine-te de aceasta promisiune. Explica-le de ce iti doresti atat de mult un caine si ca teama din copilarie a disparut.

| Misaila_Cosmin_1997 a răspuns:

Spune-i si tu mamei tale ca daca iti ia un caine vei lua note mai bune la scoala laughing si spune-i ca vei avea mare grija de el si il vei duce des la plimbare numai tu si spune-i ca nu-ti mai este frica de caini dar sa stii ca uni caini sunt cam galagiosi si nu prea vei sta cu ei in casa funda?

| teodorateo13 a răspuns:

Pai uite, incearca sa le arati familiei tale ca esti responsabila, facand-uti curat singura pastreaza curatenia, ceva de genul asta, arata-le cat de responsabila poti sa fi timp de o saptamana doua....Si dupa aia cerele un catelus, sa nu fie prea mare(P.S. Ia un caine mic pentru al putea tine in casa)Sper ca am fost de ajutorwinking

| B343 a răspuns (pentru teodorateo13):

Pai...nu e chiar asa de mic, e un labrador, si eu mereu imi fac curatenie in camera, in bucatarie si chiar si prin alte camere, deoarece mama lucreaza f mult... Apropo, stam la casa happy