| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Ce părere aveți despre un caine mix intre husky si ciobanesc german? Parca i se spunea Gerberian Shepsky, m-am gandit sa-l cumpăr și nu stiu daca poate fi dresat, daca va fi bland etc. Multumesc mult!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, cainii mix de rasa diferita pastreaza caracteristici de la ambii parinti, la care se adauga si scolarizarea primita (in special ce invata intre varsta de 3 luni si 1 an).
Fiecare caine se poate dresa, dar rezultatul va depinde de profesor (asemenea copiilor, la scoala).

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim2682008 a răspuns:

Nu cred că asta e o rasă de câini și mai bine cumpără o rasă sigură adică ori un ciobănesc ori un husky

| Kindofkend a răspuns:

Eu iti recomand sa te documentezi cat de bine poti in legatura cu dezavantajele acestui "MIX" si dupa te poti gandi daca il doresti sau nu.

| cautsfaturidebeauty a răspuns:

Eu știu că sunt niște caini inteligenti deci cred ca vei reusi să-l dresezi ușor.Și da este bland, prietenos si foarte jucăuș.

Răspuns utilizator avertizat