| Kristina999 a întrebat:

Eu vreau sa imi cumpar un hamster spuneti-mi va rog citi ar fi mai bine sa imi cumpar? de ce? si ce nume sa le dau (nume frumoase de hamsteri) si cum se ingrijesc.

4 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Inainte de a lua micutul, amenajeaza-i spatiul de viata cu multe accesorii si chestiuni de rontait. Cel mai bine este sa iei unul, daca iei mai multi in general se lasa cu baiatai. Dar nu sunt animale de grup, n-au nevoie de partener neaparat.

| bibiiiy a răspuns:

Daca vrei pui, 2. Daca nu vrei,unul.happy
Nume:Bella,Sophie(asa o cheama pe a mea),Cookie, Panda:]], Gogosica:]], Frumy, Pupy.

| Sup3rN0va a răspuns:

Poi mai intai faci rost de o cusca/acvariu.
Daca e cusca sa fie cu gratii mici sa nu se poate strecura si sa-i poti atasa o rotitza la cusca.
Daca e acvariu sa fie mai inalt de 8-10 cm.
Si indiferent ce-i cumperi sa fie 30-45, 50 cm.
Daca mai ai nelamuriri mai intreaba.

| ynokent a răspuns:

Numele hamsterilor mei au fost:
baieti: jessy,riky,pacalici,balonas,piticot,pufulete,pufi
fete:sisi, sabrina, bubulina, morena, dayana