| katja a întrebat:

Fotografie pe film sau digitala? Voi cum faceti?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Scuze pierzi

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei digital.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Digitala... dar ma gandesc sa revin la cele pe film... sunt mai palpabile... si imi place mai mult cum ies... alea digitale m-i se par destul de false mai ales ca de multe ori sunt modificate...

| mami a răspuns:

Pe digitala risti sa le pirzi pe film iti ramine albumul si pentru nepotzi, dar eu totusi folosesc digitala deoarece le descarc imediat si le vad

eventual salveaza-le pe un DVD si fa poze pe hirtie

| alinutzaa2009 a răspuns:

Depinde daca ai chef sa le ai in mana sau pe calculator/laptop. Daca optezi pentru aparat digital, poti sa-ti iei si o imprimanta specaiala care sa printeze pozele dorite.Astfel te scuteste de bani aruncati pe film, pe developare, ...si poti sa faci cate poze doresti. O camera de 10 MP este extra-suficienta pentru un amator.Calitatea este extraordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digitala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fotograf si desi detin aparate foarte scumpe atat pe film cat si digitale, prefer sa trag pe film pentru calitatea superioara unei fotografii digitale! totusi prefer digitalul pentru clientii care doresc in mod special fotografii digitale sau atunci cand numarul de fotografii care trebuie sa le fac intr-un singur loc este foarte mare (ex. evenimente). in rest, fotografiile personale le prefer pe film. un alt avantaj al filmului este ca poti mari fotografiile extrem de mult, fara pierdere de calitate. iar pentru cei care printeaza fotografii la dimeniuni uriase (ca mine), este vital un aparat foarte bun pe film.

| Marius20 a răspuns:

Digitale clar, pe film n-am mai facut de foarte mult timp...