| Liava a întrebat:

Ce setari trebuiesc facute pe camera foto digitala, pentru a aparea data si ora, imprimate pe fotografie atunci cind este descarcata in computer? cu multumiri

4 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Setarile difera de la un model la altul. Daca ne spui si modelul tau de camera poate stie cineva de pe aici setarea corecta. Daca e in romana ar trebuie sa fie pe undeva o setare "Activare ora si data" iar daca e in engleza "Activate hour and date" sau ceva de genul.Umbla mai mult prin setari in felu asta vei afla toate functiile camerei tale si te vei asigura ca nu faci vreo prostie cand activezi o setare.

| adi a răspuns:

Depinde de camera, stiu ca multe camere includ data si ora in denumirea fotografiei.

| xibalba a răspuns:

Te uiti la setari, pentru ca difera de la camera la camera. Poti citi si manualul de utilizare. Dar nu uita ca data si ora cand a fost facuta poza, pot fi aflate si ducandu`te cu mouse`ul (fara a da click) pe poza respectiva.

| Liava explică:

Detalii despre camera foto:model Sony DSC-W35