| Λl๓a a întrebat:

Funda! De unde pot adopta un capybara?

4 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

Cauta pe www.okazii.ro

| Nope23 a răspuns:

Capibara este un animal sălbatic şi nu cred că ai putea să îl întreţii.

| Nope23 a răspuns (pentru Λl๓a):

Citeste asta:
Capibara traieste pe pajistile inalte din apropierea raurilor, mlastinilor si lacurilor din regiunile tropicale ale Americii de Sud (Columbia, Venezuela, cele doua Guiane, Peru, Brazilia, Paraguay, Suriname, nord-estul Argentinei si Uruguay) si ale statului Panama. Nu este niciodata intalnit departe de cursurile de apa si este un inotator excelent care adesea este nevoit sa plonjeze in apa pentru a scapa de pradatori. Ele cutreiera pe domeniile lor de viata de circa 10-20 hectare.
Daca ai vazut o poza cu un capibara imblanzit nu inseamna ca il poti imblanzi si tu...