| Genevive a întrebat:

FUNDA! URGENT! Am o pisica de 3 luni, am luat-o de la adoptii cand avea 3 saptamani, de la un domn care a gasit-o pe strada intr-o punga. Pisica a crescut mare, sanatoasa, iubitoare si calma dar azi dupa ce i-am pus o zgarda antipurici a inceput sa alerge si sa faca spume la gura. Dupa ce i-am dat zgarda jos, s-a calmat si nu a mai facut nici spume. Mentionez ca nu a intrat niciodata in contact cu alte animale.
E turbata sau doar i s-a facut rau de la mirosul de lamaie de la zgarda?

9 răspunsuri:
| Z3R0H0uR a răspuns:

Cred ca este de la zgarda, ai incercat cu un alt miros?!

| Garielu a răspuns:

Smechera pisica asta, problema e de la zgarda dai cu stronghold sau alt spray antipurici. Funda?

| mihaibrad a răspuns:

Vad ca toata lumea intreaba de funda
hop si eu :funda?
doar asa, ca sa ma aflu in treaba

| Sardinaaa a răspuns:

Nu cred ca e turbata! Cred ca e de la zgarda!

| GlossyBabe a răspuns:

Spala zgarda bine bine cu apa cu sapun si las-o sa iasa putin mirosul ala puternic! Dupa ce s-a uscat incearca sa i-o pui din nou! Daca face la fel incearca sa ii iei niste picaturi care se pun la ceafa! Daca nu are purici, i-ai doar o zgarduta de material(asa am facut si eu cu ai mei) Fundita?

| Juliet10 a răspuns:

E de la zgarda. daca vrei sa o scapi de purici foloseste stronghold!

| Ramona1001 a răspuns:

Si pisica mea are zgarda de purici cu lamaie.Ei nu i-a placut mirosul de portocala. Pisica ta nu ii place zgarda acea, incearca sa o speli cu sapun si cu apa, daca nu vrea ai 2 variante:1)incerci cu alta zgarda care sa nu miroasa 2)ii pui picaturi al ceafa. Sper ca te-am ajutat

| Daniel_Petrus_1993 a răspuns:

De la zgarda i s-a facut rau. incearca sa ii dai cu spray antipurici.

| karidulcic a răspuns:

Nu cred ca e turbata in cazul acesta cred ca nu ii place zgarda si ca I s-a facut rau de la mirosul de lamiae.