| DydyEmma a întrebat:

De ce pisica mea nu mai scapa de purici? Ca avem sa-i dam si picaturi si sampon antipurici si are si zgarda la gat si tot nu scapa de ei.crying

Răspuns Câştigător
| Karashi a răspuns:

Pai, nu ca ar fi acelasi lucru, dar catelusa mea a avut aceeasi problema.Iti recomand sa te duci la veterinar cu pisica, poate fi o boala de piele, si daca nu o tratezi, se poate agrava!^_^
Sper sa te fi ajutat!

5 răspunsuri:
| DydyEmma explică:

A iesit doar odata afara pe scara blocului cand nu am vazut noi ca a iesit si a stat mai multe ore pe scara blocului.

| yanis a răspuns:

Puricii au facut oua, iar sampoanele si picaturile nu prea functioneaza, iar daca o lasi sa iasa afara ...nu o sa scape niciodata de purici deoarece ia mereu de la alti pisici si caini

sper sa te ajute! te kisss:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au indragostit puricii de eahee hee

| zxzx a răspuns:

Rade-o laughing

| Deea_9233 a răspuns:

Baia cu rozmarin: faceti o infuzie din 2 maini de rozmarin proaspat adaugat la 2-4 litri de apa fiarta, lasati sa se raceasca, atat cat sa fie buna de imbaiat. Spalati animalul cu aceasta infuzie; daca conditiile de mediu permit, lasati animalul sa se usuce de la sine. otet de mere.