| sssssAndrassss a întrebat:

Am o pisica care de cateva zile a inceput sa se poarte ciudat, a inceput sa se agite foarte tare, manca lucruri necomestibile si saliva mereu cand o mangaiam. Astazi i-am facut baie si m-a muscat de mana dreapta si apoi pisica a iesit afara din casa. Locul unde m-a muscat ma doare foarte tare, am arsuri si mancarimi. Cand pisica a venit in casa avea spume la gura si a incercat sa muste cainele ceea ce era neobisnuit fiindca ii era frica de caine, cred ca era turbata. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca are spumă la gură nu e de la sarcină, a fost otrăvită, du o la veterinar.

| Berk25G a răspuns:

Am patit si eu chestia asta... s-ar putea sa fie insarcinata ca si a mea (i-ar sarcina sa fie una grea)... sau chiar s-ar putea sa fi turbat sau imbolnavit... cel mai bine asculta sfatul unui medic veterinar... ai incredere totul va fi bine...