| Pupsik22 a întrebat:

Funda! Va rog mult ajutati-ma am nevoie de un script pentru forum anti copy-paste adica ctrl-c ====== ctrl-v va rog mult mult

2 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

1 - Cauta fisierele single.php si header.php in:

./wp-content/themes/

2 - Deschide fisierele cu un editor de text

3 - In fisierul header.php, cauta urmatoarea linie:

Deasupra acesteia, adauga urmatorul cod:

function disabletextselect(i){
return false}
function renabletextselect(){
return true}
//if IE4+
document.onselectstart=new Function ("return false")
//if NS6+
if (window.sidebar){
document.onmousedown=disabletextselect
document.onclick=renabletextselect
}
4 - In fisierul single.php, cauta urmatoarea linie:

Imediat sub aceasta linie, ar trebui sa ai ceva de genul:

In aceeasi linie, imediat dupa id="wrapper" si inainte de semnul >, adauga un spatiu liber dupa care adauga urmatorul cod:

oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"
Dupa modificare, ar trebui sa arate cam asa:

| wilde a răspuns:

Plug-in-ul de care ai tu nevoie se numeste WP-CopyProtect, si se poate download-a de aici http://wordpress.org/extend/plugins/wp-copyprotect/, cu el poti sa dezactivezi functia de click dreapta sau selectarea textului de pe site-ul tau.