| Doglover2 a întrebat:

FUNDITA! Am vazut un catelus foarte dragut pe strazi si...as vrea sa-l pastrez.Am mai avut un caine si stiu ce trebuie sa fac. Dar asta a fost mult timp in urma, iar mama nu mai vrea caini. Vreau aclel catelus enorm de mult, deoarece afara cand ies stau numai cu el. Vreau sa il duc acasa...Doar ca nu stiu cum sa-i spun mamei!
Va rog enorm de mult, ajutati-ma!
Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Yumitsu a răspuns:

Eu de obicei, o iau usurel: Mami (cuprinzand-o), tii minte catelusul ala pe care l-am avut mai inainte? Asa-i ca era dreagut? Afara acum e foarte frig. si el ingheata. Hai sa-l luam te rog acasa, te roooooog! Mami, uite ce dragut e. O sa am eu grija de el, o sa il hranesc, o sa-l plimb, are asa nevoie de mine. O sa vezi ca o sa te placa, si o sa ajungi si tu sa-l iubesti vreodata!
Demult am avut un caine. Eram micuta-micuta, iar acel caine a fost otravit de o foarte "buna" vecina. Nu dupa mult timp am gasit in apropierea casei o minca catelusa. Eram cu tata, si el a fost de acord sa o luam. Mama nu a vrut deodata, dar mai tarziu a cazut de acord. Toata familia am iubit-o si am plans rauri, mari, oceane cand a murit acum cateva saptamani dupa vreo 12-13 ani cat a fost cu mine. Am iubit-o cu totii atat de mult!
R. I. P
Roza :* (heart)

6 răspunsuri:
| ExtraSakadat a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu-l iei de pe strada. Poate avea virusi, etc.
Mai bine adopti unul de la un centru, sau iti cumperi unul de la o crescatorie! tongue

Bafta!

| LittleWolfLover a răspuns:

Buna! O solutie e sa o convingi pe mama ta ca poti pastra catelusul, alta e sa ai forte multa grija de el, astfel incat mama ta sa observe ca tu chiar ati pasa de acel catelus, iar alta idee e sa al angrijesti asa cum e, pe strada( am avut de-afaca cu asa ceva in tinerete.eh aveam doar 11 ani! acum am 30 sa fim seriori dar cainele acela care l-am adoptat era baietel, avea doar 1-2 ani, si o prietene de amea l-a numit Patrocle dar dupa 8 luni l-a calcat un tir dar in fata ochiilor mei si am plans vreo o luna. de aceea nu recomand sa-l cresti pe strada). si tu vei avea deaface cu asta daca faci greseala meacrying nu stiu daca te-am ajutat destul dar... ok astept

| YESname a răspuns:

Mutate la tara si il vei tine in curte

| Tr4fYc4n7D3PuFuL37y a răspuns:

Daca stai aproape de veterinar sau ceva du-te si vb cu el ca li gasit si zile daca nu pot avea ei grija de el si daca il iubesti asda mult zi sa nul duca la hingheri sa vada ce are nu stiu ce sau ai mai putea daca stai pe la cabana pe undeva cand ai timp fai o casa cu prietenii sau cu oricine nu trebuie sa il lasi pe strazi daca nu vr si eu am un caine si il iubesc foarte mult il am de 3 ani no nu stiu bafta mi da-mi detalii unde locuiesti sa ii poti face o cusca daca ii pui sau ceva de genu da-mi m. p.

| Pawel95 a răspuns:

Asa am patit si euwinking...il ei si il ascunzi sa nu vada parintii tai.si mai incolo o sa le placa si lor catelusuwinkinghappy...Si al meu e dragut

| PicSiPoc08 a răspuns:

Buna eu zic sa o rigi frumos si sa ii zici sa iti dee o sansa ca poti avea grija de el sa nu faca in casa ii zici macar 2 zile si iti zic ca o sa meraga cu mine a mers BAFTA!