| anonim_4396 a întrebat:

Fundita! Raspuns urgent!
Ieri am fost cu bichonul meu havanez de 2 luni in parc. L-am tinut numai in brate.Nu a luat contact cu nici un caine. pe 28 ergem sa ii facem ultimul vaccin. Poate lua o boala grava din aer?

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Poate sa ia o boala(parvoviroza e cea mai raspandita) si daca cineva a pus mana pe un caine si apoi pe al tau. Cel mai bine, la cel mai mic semn ca nu se simte bine gen vomita si nu mai mananca du-te fuguta la vet si cerei sa-i faca analiza pentru parvoviroza, costa in jur de 50lei. Asa stai linistita. Dupa mine, nu inteleg ce rost are sa-l scoti afara daca nu poti sa-l lasi pe jos...mai rau il expui. Cel mai bine mai astept o saptamana si il scoti.

| viotedy a răspuns:

Din aer nu.