| anonim_4396 a întrebat:

Hey! :* Am un bichon havanez. I-am facut ultimul vaccin acela contra rabie. Ieri trebuia sa il facem pe urmatorul. Nu stiu pentru ce este. Si nu i l-am putut face pentru ca eram plecati. Putem de abia Luni sa il facem. Este vreo problema? Fundita si raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Cateva zile nu are nimic, stai linistita.
E foarte important sa i se faca toate vaccinurile nu conteaz cand.
Pai e o problema daca ii faci peste vreo 2 saptamani nu cateva zile happy.
Spune-i medicului veterinar ca nu a putut fi facut ca ai avut o problema si el iti va da mai multe detalii.
Succes!

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Ultimul vaccin e cel de parvoviroza, iar cel de rabie se face la 6 luni, doar in caz ca pleci din tara se face o data cu polivalentul si cel de rabie. probabil ca e vorba de cel de parvoviroza, daca tu zici ca e ultimul vaccin facut...e foarte important vaccinul, dar poti merge si luni, important e sa fie facut. Dupa acest vaccin mai tine-l in casa in jur de 7-10zile ca sa se imunizeze, apoi poti sa iesi afara cu el fara vreo problema sau teama.

| anonim_4396 explică (pentru RedNose):

Nu! Pe cel de paraviroza l-am facut. Acum mult timp. Eu vorbesc de urmatorul

| RedNose a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel de parvo se face de 3ori si primul vaccin de la 8 saptamani e de parvo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nici o problema pentru citeva zile. Medicul a programat asa ca sa nu fie aglomeratie, vezi cum poti intra "peste" programari.