| vеяα a întrebat:

Hamterii mei scot zgomote ciudate si nu stiu ce sa fac tatal meu zice ca i-a vazut ca se urcau unul pe altul sau ca sareau isi dadeau palme nu am inteles foarte bine dar stiu ca mi-a zis ca se bateau sau ca asa a vazut el ...nu stiu ce sa zic scoteau zgomote ca un scartait... ce credeti ca a fost? Funda!:X

4 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Faza este ca asa fac hamsterii,zgomote ciudate,poate asa ti se pare tie,pentru ca poate abia ti ai luat,dar ei chitaie,la faza cu batutul daca sunt baieti clar ca se bat,trebuie pusi separat.Dar daca sunt femela si mascul,inseamna ca se imperecheaza si o sa te trezesti cu pui,stiu ce inseamna asta, am si eu hamsteri, si hamsterita mi-a fatat.Si daca cusca hamsterilor e aproape de camera parintilor iti recomand sa o duci mai departe, la tine in camera. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| Mitzuu a răspuns:

Eu ti.as recomanda sa iti duci hamsterii in camera ta daca nu ii tii acolo. Si intr.o zi asa de sambata spre duminica sau cand vrei tu sa incerci sa.i observi happy
Daca se bat [cum zicea tatal tau] incearca sa.i desparti punand un lemn sau ceva intre ei si lasa.i asa despartiti 1-2 zile.
Apoi ia lemnul sau chestia dintre ei si sa fi atenta daca i.ar se bat sau fac zgomote

P.S. : Aman2 sunt baieti?

| lolmylolyou a răspuns:

Daca sunt rasa siriana sigur se bateu deoarece sun solitari.

| vеяª a răspuns:

Scuzati-ma mi s-a stricat calculatorul pe care aveam contul vеяa si pe asta nu pot sa intru ca imi tot zice ca datele de logare nu sunt corecte! Va multumesc pentru intelegere si pentru raspunssuri imediat ce o sa imi repare calculatorul dau FUNDA va Jur
mitzy_4747:sunt fata si baiat.
MULTUMESC! Va jur, o sa va dau funda