| baiii a întrebat:

Heeeiii! Pisicului meu ii fac baie o data pe saptamana, adica in fiecare vineri. Credeti ca are ceva? Tin sa mentionez ca stau la casa si el iese pe afara...nu sta numai in casa.

Dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna. Si eu am pisica. Am fost cu ea la veterinar si mi-o zis ca pisica nu trebuie spalata mai mult de 2 ori pe an. Dar cum tu stai la casa ar trebui sa o speli o data pe luna dar nu in fiecare saptamana, pentru ca ai vazut-o se spala si singura.
Ai grija. Bafta

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Prea des... mie veterinarul la caine a zis sa il spal maxim o data la 3 luni sa nu ii deranjez stratul de grasime? sau ceva de genul, nu stiu exact ce, dar a zis ca animalele cu blana nu sunt oameni (cum si la oameni daca faci 4 dusuri zilnice deranjezi epidermul)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ii faci baie mai rar, pisicile se curata singure. ai grija sa nu ii intre apa in urechi

| BellaVampire a răspuns:

Buna!
Spala-ti pisica doar daca este necesar! Deoarece daca se duce pe afara se poate se poate imbolnavi! Ele oricum se spala tot timpul si nu mai este nevoie sa-i faci baie atat de des. happy