| lovem3 a întrebat:

Heeelpp urgentcrying(( hamsterul meu pitic si-a prins gurita cu tot cu dintisorii de sus intr-un gen de horn de la casuta de hamsteri (e din palstic iar acoperisul are un gen ce horn care are niste chestii de plastic unde se formea 4 patrate miiicii. Hamsterul nu stiu ce a cautat cu nasucul pe acolo si a ramas blocat acolo. nu stiu de cat timp este asa ca acum am venit acasa. abia daca mai misca cand l-am gasit am reusit sa-l scot. dar din greseala i-am taiat si dintisorii de jos putin. nu aveam cum sa il scot altfel pentru ca se umflase prea tare. are si ochisorii totul absolut totul e umflat iar el e vanat. i-am dat putin apa nu bea nu e deloc vioi acum si e si normal. intrebarea mea este ce as putea sa ii fac sa ii dau sa manance daca nu mai are dintisori? voi ati patit asa ceva cu hamsterul vostruu. multumeesc si astept cat mai repede raspuns ca sunt disperataacrying((

3 răspunsuri:
| AlexandraHNY a răspuns:

Vaii scumpo tie iti arde de cei dai sa manance?
daca e umflat si vanat?
eu sunt vet
s-ar putea sa aiba o hemoragie!
iti moare daca nu te duci sa verifici...si de mancat fara dintisori o sai fie ff greu...
oress moale moale...grau fiert...rosii taiate.etc

| Giulia97Anna a răspuns:

Cel mai bine intreaba medicul veterinar?,dar ai putea sa-i dai orez fiert, ou fiert, paine uscatasi chiar bananesi patrunjel salata sau ai putea sa-i dai morcovi fierti.

| Anonim225 a răspuns:

Cam trist...Dar eu as zice sa mergi la un veterinar cu el sau sa ii dai mancaruri moi (Nu tari).