| Kid_5068 a întrebat:

Heei buna, am si eu o problema. De curand mi-am luat doi hamsteri asiatici pitici. Deoarece masculul bate femela, in urmatoarele doua zeci si patru de ore am luat si amenajat inca o cusca. O cheama Sammy si e mica si draguta dar am observat ca e cam retrasa(are blanita moale si ochii sticlosi, nasucul rece.) Toata ziua sta in coltul custii, se scarpina bine (ceea ce ma ingrijoreaza) apoi doarme. E foarte prietenoasa si recunascatoare ca am scapat-o din ghiarele lui Skitty. Cand bag mana in cusca se urca pe mana mea, deci nu ii e teama. Seara o apuca plimbatul pe rotita si pare energica. Ce parere aveti, e un hamster sanatos? Si despre scarpinat ce-mi puteti zice? Skitty(hamsterul 2) e foarte energic si se joaca in roata aia nenorocita incontinuuu. E putin agitat, si daca bag mana in cusca ma musca usor(lasa-mi roata in pace!), apoi se joaca iarasi. Amandoi mananca bine. No problem! Vreau sa imi spuneti pana la urma daca exista vreo problema la ei, care este si ce pot face. Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| miruna013 a răspuns:

Pai daca noaptea se joaca nu e nici o problema, ei noaptea sunt activi.si eu am hamster pitic si se scarpina...atata m-am ras in weekend ca si-a ridicat labuta, statea in fund si a inceput sa se scarpine sub brat:)))))hamsterii pitici sunt independenti si nu foarte sociabili, eventual daca vrei sa aiba pui ii pui in cusca impreuna, dar trebuie sa te documentezi! intra pe situl asta:
http://www.latifa.ro/......rea-puilor

4 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nu e nici o problema! Ai spus ca noaptea se joaca nu? E foarte bine! Ei sunt nocturni ce aceea stau asa! Nu trebuie sa te ingrijorezi sunt sanatosi! Spor cu ei! Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bate ca e destept laughing nu de alta.

| Anonnnnn a răspuns:

Vreau si eu un hamstercryingcrying

| ramona_4785 a răspuns:

Buna acum 3 ani am cumparat impreuna cu prietenul meu 2 hamsteri cum ai tu frumosi din cale afara simpatici si nebuni de alergau non stop pe roata este adevarat ca la inceput el o batea dar cu timpul s-au obisnuit unul cu altul; bine ca o data sau de doua ori pe luna intra in calduri si atunci se bat (sa ai grija sa-i separi atunci); iti recomand sa le mai scoti roata din cand in cand pentru ca la un moment dat o sa slabeasca prea tare pentru ca nu stiu cand sa se opreasca, asta daca vrei sa ai hamsteri sanatosi. Poate ca nu ar trebui sa spun asta dar nu traiesc mai mult de 3 ani, si asta daca ai grija de ei foarte bine, si dupa cum ti-ai dat seama ai mei au murit sad. In ultimul timp se scarpinau foarte tare, am fost la farmacie le-am luat vitamine dar degeaba, incet incet le-au cazut si parul si asta a fost; doamne doamne ia luat la el; Ai grija de ai tai sa le schimbi rumegusul la saptamana si sa nu uiti sa le dai apa;