| doglover23 a întrebat:

Heey! Am o problema. Am un catel de 3 luni, pe care il iubesc foarte mult si nu vreau sa pateasca ceva. De cateva zile am observat o problema la el: De fiecare data cand e intindea pe jos ca sa doarma, incepea sa tremure si sa geama foarte tare. In rest era extrem de jucaus, manca pofticios, urina normal, parea sanatos. Acum 2 zile m-am dus cu el la veterinar. Acolo a fost foarte obraznic si dupa ce l-a consultat, a spus ca nu are nimic. I-a dat preventiv o pastila de viermi, iar cand am ajuns acasa a eliminat cativa viermi. De ieri am vazut ca tremura si cand e treaz, nu numai cand doarme. Va rog, ajutati-ma! Daca ati patit si voi asa, ce ati facut? Ce sa fac eu? Urgeeent! Funda pentru raspunsul care functioneaza.

1 răspuns:
| AnimalLover02 a răspuns:

Buna! Nu ma intereseaza de funda! Vreau doar sa ajut!
1. Du-l la un veterinar(acelasi sau altul) si povesteste-i ca pastila a functionat, si sa te ajute in continuare, deoarece nu-l poti lasa asa!

2. Poti cauta pe net leacuri de eliminarea viermilor intestinali... eu imi aduc aminte ca usturoriul distruge viermii dar nu stiu daca si in cazul cainilor.

3. Poti cauta pe net cabinete de veterinari din locatitatea care esti si acolo ai si nr. de tel, poti sa-i suni si le povestesti! happy

Sper ca te-am ajutat! Bafta, ai grija de el/ea!