| DexxTer a întrebat:

Hei, am mare nevoie de ajutorul vostru. Stie cineva de pe aici cum mi-as putea incepe propria afacere de instructaj de schi? Unde as putea invata sa schiez foarte bine? Exista cursuri in Romania dupa care sa primesti diploma si dreptul de a lucra pe cont propriu?

1 răspuns:
| cupydo0n a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti sa schiezi foarte bine lucru pe care il inveti urmand o scoala.
Aici : http://www.wolf-hotels.at/ro/scoala-de-schi-inchirieri/cursuri/
Este doar o idee tu o poti face oriunde doresti doar sa fie o scoala inregistrata.
Dupa ce ai invatat cum sa te misti pe schiuri poti merge in perioada de iarna la munte pentru a oferi oamenilor ore contracost pestru ai invata cum sa schieze.
Mai intai te poti angaja la cineva mai mare pana faci cateva ore, vezi cum merge apoi iti deschizi propria ta scoala.

O zi buna.