| bereandreea a întrebat:

Pentru a putea lucra în domeniul de beauty este necesară o facultate sau exista cursuri? Daca de exemplu as vrea sa creez propria linie de produse naturiste.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa-ti faci o firma fara nici o limita de scolarizare, inclusiv sa inregistrezi un produs /brand propriu.
Trebuie doar sa ai suficienti bani sa platesti specialisti angajati.

Insa daca doresti sa promovezi propriile tale produse, atunci ai nevoie sa inveti si sa experimentezi foarte mult, pana sa ajungi sa poti concura cu alte produse /brand-uri de pe piata.

In ambele cazuri vei avea nevoie de multi ani de implicare serioasa pana la reusite, asemanator sportivilor care ajungla olimpiade si alte competitii internationale.

| CherryOnTop a răspuns:

Pentru ati face planurile realitate sigur iti va trebuii o diploma pentru asta. Deci sigur iti trebuie facultate. Daca nu, iti va trebuii ani de cursuri pentru acest lucru. Mult noroc!

| bereandreea explică (pentru CherryOnTop):

Mulțumesc! Doar nu știu care ar fi o facultate potrivită... poate cea de chimie