| loveanimals053 a întrebat:

Hei! Am o catelusa bichon havanez de un an. Ca sa fie de rasa pura trebuie sa aiba neaparat nasucul maro?

Răspuns Câştigător
| Flavycutza301 a răspuns:

Nu cred. Rasa pura se obtine din "combinarea" (ca sa zic asa) mamei cu tatalui, amandoi fiind de aceeasi rasa si, desigur, rasa pura, la randul lor.
Nu conteaza culoarea, pielea, nasul sau orice ar fi atata timp cat mama si tatal sunt de rasa pura.

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

DOAMNE FERESTE!
Hai ca am trait sa o vad si pe asta.
Puritatea se atesta numai si NUMAI prin PEDRIGREE. Poti sa te duci si la asociatia chinologica! O sa-ti spuna aceeasi chestie! Daca nu are pedigree se considera metis. Iar o canisa da intotdeauna pedigree. Al tau e de la samsar inseman. L-ai luat cu 300 de lei si vrei rasa pura?
Pai altii dau 1000 de euro. Atunci care ar fi diferenta?

| onisiedenisa a răspuns:

Nu,chiar deloc.