| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am un cățel de cateva zile, dar a fost mai greu acceptat de mama. Acum ca totul părea mai ok, acesta a facut treaba mica pe covor si daca afla mama înnebunește. Imi trebuie o soluție repede pentru ca daca afla iese urat. Stiti cum as putea sa sterg? Nu am solutii speciale sau ceva de genu pentru animale.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai catelu o sa faca asta cel putin cateva luni.
O sa o mai rareasca cu facutu in casa, dar depinde de cat de des il scoti afara si cand ii dai sa manance.
Altfel nu ai nici o sansa.
Decat daca faci tu curat dupa el.
Va face si de acum in colo oricum.
Trebuie scos afara la 7 dim, la 11-12 la 5-6 si la 8-9. Daca vrei sa il faci sa se obisnuiasca sa faca afara.

| Jessy456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Il scot afara din 2 in 2 ore, deci destul de des.

| Adrian5575 a răspuns:

Iei o carpa sau un prosop mai mic, il uzi cu apa, pui putin detergent pentru rufe si freci covorul. Pe urma usuci covorul cu uscatorul pentru par.

| Ionut58282856 a răspuns:

Depinde de cat timp ai. Eu as lua un feon, pentru uscat parul si corpul si etc. Si as incerca manuale sa il storc putin iar dupa cu ala. Si la final deodorant de corp sau putin parfum daca pute

| BeaTMaN696 a răspuns:

Doar stergi. Atat. Nu se intampla nimic. Stergi bine de tot cu niste sapun lichid si aia a fost. Daca vede ud pe jos ii zici ca ai varsat din greseala ceva si gata.

| saraandreea23 a răspuns:

Eu zic sa încerci cu oțet. Cunosc fff bine sentimentul, pentru ca și eu am avut cățel mic și a făcut și treaba mare pe covor și dacă afla tata, făcea ca toate cele, de aia ștergeam repede cu oțet

| Jessy456 a răspuns (pentru saraandreea23):

Si nu miroase? De la oțet. Plus ca petele sunt de mult timp, nu sunt abia făcute. O sa mai iasa? Sau trebuie sa ducem covoarele la spălătorie. Chiar nu vreau sa afle mama