| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Cum iese treaba mica de caine din covor? A facut o data, nu am vazut la timp si acum e pătat si probabil ca ii miroase pentru ca a mai făcut de vreo 3 ori. Mama nu stie si nu vreau sa afle. Cum as putea sa fac? Sunt solutii speciale care sa aiba un efect rapid? Sau trebuie sa duc covoarele la spalatorie

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde cum e dresat, unii pot face o data pe zi daca asa ii inveti.
Iar legat de covor, exista solutii speciale atat la pet shop cat si la magazine de alt profil. De ex eu am luat un produs de la biocarpet si mi-a curatat f bine covorul

| Violleta2022 a răspuns:

Cainele face pe covor, pentru ca nu este scos afara, sa-si faca nevoile fiziologice.
Probabil ca nu meriti sa ai un caine, daca nu iti iei responsabilitatea intretinerii lui.
Sa nu te miri daca mama ta va hotari sa dea cainele, sau sa-l duca undeva, daca tu nu esti capabil sa scoti cainele afara, sa-si faca nevoile.
Mirosul de urina la caini si pisici, se scoate cu bicarbonat de sodiu, dupa ce in prealabil ai scos urina din covor, cu servete de hartie.
Se presara bicarbonat de sodiu peste locul unde s-a urinat catelul, se lasa 2-3 ore sa se imbibe in locul ud, dupa care se spala cu apa calduta si o carpa curata.
Dupa curatarea completa, se usuca cu un prosop uscat, prin frecare.

| Jessy456 a răspuns (pentru Violleta2022):

Il duc afara o data la 2 ore. Ar trebui sa l duc mai des? Asa nu ar face mai nimic, doar s ar juca

| Alex_Măgu_1994 a răspuns:

Bună. Sunt soluții speciale pentru pete la animax sau la alte Pet shop-uri. Sunt în jur de 15-20 lei dar își fac treabă. Cumpărai covorașe speciale pentru ei unde sa facă și nu o sa mai facă pe covor. Succes!